Дома
Ф.К Беласица -Ф.К Миравци: PDF Печати

Втора лига - 10. Коло првенство 2010 - 2011

Недела, 31 Oктомври  2010 година

 

Ф.К Беласица -Ф.К Миравци

Резултат: 2:0 (Прво полувреме: 2:0)

 
Беласица го потврди учеството на турнирот Копа Карневеле во Виареџо 2011 година

Беласица по седми пат ќе учествува на најпрестижниот турнир кој се одржува во Виареџо Италија на кој учество земаат сите екипи од италијанската Серија А и исто така на тој турнир учествуваат екипи од цела Европа и Латинска Америка. До сега беласица има постигнато одлични резултати со  тоа што најдобрите македонски фудбалери кои играат во македонската репрезентација и продадени на турнирот во Виареџо. Оваа година очекуваме достојни противници, во најмала рака 2 екипи од Серија А од Италија , а третиот се надеваме дека ќе биде од Латинска Америка. Екипата под раководство на тренерот Аце Стојанов уште сега ги превзема работоте во свои раце, односно почнаа првичните подготовки. Се надеваме дека Беласица ќе одигра добо и со тоа уште еднаш ќе потврди дека навистина е расадник на млади фудбалери без конкуренција.

 
Фудбалот се врати во Струмица, Беласица ита кон Прва лига PDF Печати

Фудбалот се врати во Струмица, Беласица ита кон Прва лига

Најзаслужен за тоа е новиот спонзор, Перо Мишевски сопственикот на клубот.

Повеќе...
 
Есенско Коло 2010 - 2011

Еуромилк - Беласица 3:4

 

Беласица - Тиквеш  1:3

 

11 Октомври - Беласица 0:0

 

Беласица - Дрита 0:1

 

Новаци 2005 - Беласица 1:0

 

Беласица - Охрид Лоте 4:1

 

Ринија - Беласица 1:0

 

Беласица - Влазерими 3:0

 

Влазними Трим Лу - Беласица 0:3

 

Беласица - Миравци 2:0

 

Цементарница 55 - Беласица

 

Охрид - Беласица

 

Беласица - Локомотива

 
Беласица - најдоброто од Струмица PDF Печати

Беласица - најдоброто од Струмица

Годинава Беласица прославува убав јубилеј, 85 години од своето формирање, клуб кој никогаш не го сменил името

Повеќе...
 
Повеќе Артикли...
<< Почеток < Пред 1 2 Следно > Крај >>

Лист 1 од 2
© 2012 Фудбалски клуб БЕЛАСИЦА